Category Archives: нови лекарства

COMIRNATY

Comirnaty ([нуклеозидно модифицирана] mRNA ваксина срещу COVID-19) Общ преглед на Comirnaty и основания за разрешаване в ЕС Какво представлява Comirnaty и за какво се използва? Comirnaty е ваксина за предотвратяване на коронавирусна болест 2019 (COVID-19) при хора на възраст 16 и повече години. Comirnaty съдържа молекула, наречена информационна РНК (mRNA), с „инструкции“ за производството на… Още.. »

НОВИ АТЦ КОДОВЕ ОТ 2021 г.

Нови АТЦ кодове през 2021 ATC code ATC level name A03AX15 menthae piperitae aetheroleum A05BA09 metadoxine A06AX08 tenapanor A10BD26 metformin and lobeglitazone A10BG04 lobeglitazone A10BH08 teneligliptin A10BJ07 beinaglutide A10BK07 luseogliflozin A16AX16 givosiran A16AX17 triheptanoin A16AX18 lumasiran A16AX30 sodium benzoate and sodium phenylacetate B03AD05 ferrous gluconate B05XA18 zinc sulfate B06AX02 betibeglogene autotemcel C01DX22 vericiguat C09BX05 ramipril and… Още.. »

Промени в АТЦ-кодовете/2020

Списък на промените в АТЦ кодовете, направени в края на декември 2019 от СЗО, влизащи в сила от 2020 г. ATC code  непатентно наименование НОВ ATC code L01XX09 miltefosine P01CX04 N02CX07 erenumab N02CD01 N02CX08 galcanezumab N02CD02 Други промени в АТЦ кодовете за 2020 ATC code Предишно непатенто наименование Ново непатентно наименование A03CB04 methylhomatropine and psycholeptics homatropine… Още.. »

FERVEX COLD AND FLU / ФЕРВЕКС НАСТИНКА И ГРИП

AТС код: R05X51 Публикуваната кратка характеристика е със съкращения и е предназначена за медицински специалисти. Пълна информация за лекарството може да намерите на сайтовете на ИАЛ – www.bda.bg , EMA или на съответния притежател на разрешението за употреба. Състав: В една филм. Таблетка: Парацетамол (Paracetamol) 500 mg, Хлорфенамин малеат (Chlorphenamine maleate) 4 mg. Помощни вещества:… Още.. »

FLUDREX MAX HERBAL HOT DRINK / ФЛУДРЕКС МАКС ХЕРБАЛ ХОТ ДРИНК

AТС код: N02BE51 Публикуваната кратка характеристика е със съкращения и е предназначена за медицински специалисти. Пълна информация за лекарството може да намерите на сайтовете на ИАЛ – www.bda.bg , EMA или на съответния притежател на разрешението за употреба. Състав: Всяко саше съдържа: парацетамол (paracetamol) – 1000,0 mg; Фенилефринов хидрохлорид (Phenylephrine hydrochloride) – 12,2 mg екв.… Още.. »